Aktuálně

Masopustní odpoledne v našem domově

V úterý odpoledne jsme si užili masopustní odpoledne s velkým rejem masek v doprovodu kapely Stofka. Zazpívali jsme si, zatancovali a hodovali a ochutnali spoustu zabíjačkových pokrmů.  ... detail

Beseda s Policií České republiky

Spoustu zajímavostí a doporučení k bezpečnosti jsme se dozvěděli od pana policisty, který za námi přijel z Olomouce. Beseda se nám moc líbila a těšíme se na příště.  ... detail
Odkazy
Kontakt
Dům seniorů FRANTIŠEK Náměšť na Hané,
příspěvková organizace

Komenského 291
783 44 Náměšť na Hané

tel.: 585 952 146
Datová schránka: 4gqkj8u
info@ddnamestnahane.cz

pátek 21.02.2020 
svátek má Lenka

Ubytování

Celková kapacita je 53 lůžek. Disponujeme 27 pokoji, z nichž 26 je dvoulůžkových a 1 jednolůžkový.  Vždy dva pokoje mají společné sociální zařízení, které je rozděleno na koupelnu a WC. Jednolůžkový pokoj má samostatné sociální zařízení. V DS jsou k dispozici čtyři 2 lůžkové manželské pokoje, které mají samostatné sociální zařízení (koupelnu a WC).

 

 

Vybavení pokoje: polohovací postele, skříně, stůl s uzamykatelnými šuplíky, noční stolky, servírovací stolky, židle, zrcadlo, poličky, lampičky a nástěnné hodiny.  Na pokoj si může uživatel vzít vlastní křeslo, popř. jinou věc, která se vejde na pokoj a neomezí prostor spolubydlícího nebo

neztíží práci ošetřujícího personálu. Pro větší soukromí na pokoji lze využít vestavěných teleskopických zástěn. Pokoj lze po dohodě vybavit vlastním rozhlasovým nebo televizním přijímačem. Na pokoji je umístěno signalizační zařízení s telefonem na sesternu. Dále je na každém pokoji stropní ventilátor. Vždy dva pokoje mají společnou předsíň, kde je umístěn věšák se skříňkou pro uživatele nebo návštěvy.

 

Kuchyňka: na každém patře jsou k dispozici uživatelům i návštěvám kuchyňky, které jsou vybaveny lednicí, mikrovlnou troubou, varnou konvicí a termonádobou na čaj, který je připravován 2x denně.

Posezení: malé posezení pro uživatele a návštěvy je v každém patře. Dále lze využít prostor jídelny (mimo přípravu a podávání jídla) a posezení ve společenské místnosti, kde jsou přichystány stoly. Pobyt ve společenské místnosti je omezen při konání pravidelných denních aktivit a společenských akcí. Rozvrh pravidelných akcí je vyvěšen na dveřích. Klíč od společenské místnosti je k dispozici na vyžádání na hlavní sesterně. V případě pěkného počasí lze využít posezení na třech terasách nebo na přilehlé zahradě.

Celá budova Domu seniorů FRANTIŠEK je bezbariérová a splňuje nejnovější kritéria pro bydlení seniorů. Prošla celkovou rekonstrukcí v roce 2016 a byla přistavena nová budova.

Shrnutí:

Počet míst: 53

Počet dvoulůžkových pokojů se společným sociálním zařízením pro dva pokoje: 22

Počet manželských pokojů s vlastním sociálním zařízením: 4

Počet jednolůžkových pokojů: 1

 

©2009 Dům seniorů FRANTIŠEK Náměšť na Hané, příspěvková organizace | Created by Radek Ohanka