Domov pro seniory

Cílová skupina

Zaměřujeme se na osoby od 60 let věku.

Kapacita

Naše kapacita je 53 lůžek. Disponujeme 27 pokoji, z nichž 26 je dvoulůžkových a 1 jednolůžkový.

Ubytování

Vždy dva pokoje mají společné sociální zařízení, které je rozděleno na koupelnu a WC. Jednolůžkový pokoj má samostatné sociální zařízení. V Domově jsou k dispozici čtyři dvoulůžkové manželské pokoje, které mají samostatné sociální zařízení.

Vybavení pokoje

  • polohovací postele
  • skříně, stůl s uzamykatelnými šuplíky, noční stolky, servírovací stolky
  • židle, zrcadlo
  • poličky, lampičky
  • nástěnné hodiny
Na pokoj si může uživatel vzít vlastní křeslo, popř. jinou věc, která se vejde na pokoj a neomezí prostor spolubydlícího nebo neztíží práci ošetřujícího personálu. Pro větší soukromí na pokoji lze využít vestavěných teleskopických zástěn. Pokoj lze po dohodě vybavit vlastním rozhlasovým nebo televizním přijímačem. Na pokoji je umístěno signalizační zařízení s telefonem na sesternu. Dále je na každém pokoji stropní ventilátor. Vždy dva pokoje mají společnou předsíň, kde je umístěn věšák se skříňkou pro uživatele nebo návštěvy.

Kuchyňka

Na každém patře jsou k dispozici uživatelům i návštěvám kuchyňky, které jsou vybaveny lednicí, mikrovlnou troubou, varnou konvicí a termonádobou na čaj, který je připravován dvakrát denně.
 

Posezení

Malé posezení pro uživatele a návštěvy je v každém patře. Dále lze využít prostor jídelny (mimo přípravu a podávání jídla) a posezení ve společenské místnosti, kde jsou přichystány stoly. Pobyt ve společenské místnosti je omezen při konání pravidelných denních aktivit a společenských akcí. Rozvrh pravidelných akcí je vyvěšen na dveřích. Klíč od společenské místnosti je k dispozici na vyžádání na hlavní sesterně. V případě pěkného počasí lze využít posezení na třech terasách nebo na přilehlé zahradě.
 
Celá budova Domu seniorů FRANTIŠEK je bezbariérová a splňuje nejnovější kritéria pro bydlení seniorů. Prošla celkovou rekonstrukcí v roce 2016, kdy byla přistavěna nová budova.

Strava

Dům seniorů František poskytuje uživatelům celodenní stravu v denním rozložení: snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře a ke stravě diabetické náleží druhá večeře.
 
Celodenní stravu připravuje kvalifikovaný personál. Pestrostí a provedením je jídlo blízké domácímu jídelníčku. Jídelníček je sestavován stravovací komisí, jejíž členy může být i zástupce z řad uživatelů.
Uživatelé si mohou zpravidla dvakrát týdně vybrat ze dvou druhů obědů.
Snídaně, obědy a večeře jsou podávány ve společné jídelně. Imobilní uživatelé mají možnost podávání stravy na pokoji. V případě, že mají zájem docházet do jídelny, může je doprovodit personál. V případě nemoci uživatele je vždy strava podávána na pokoji.
 
Obvyklá doba podávání stravy
Snídaně 8:00
Svačina 9:30
Oběd 11:45
Svačina 14:30
Večeře 17:15
Druhá večeře 19:30
 
Nabídka typu stravy
 
Racionální Šetřící Diabetická Diabetická šetřící
3 2 9 9/2

K celodennímu stravování jsou automaticky přihlášeni všichni přítomní uživatelé. Stravu lze odhlásit z důvodu pobytu mimo dům seniorů nebo hospitalizace. Za předem odhlášený pobyt přes noc mimo Domov seniorů se vrací vratka v hodnotě stravovací jednotky. Dále viz Vnitřní pravidla Domova seniorů FRANTIŠEK.
 
Cena za poskytnutou stravu je jednotná podle platného ceníku, viz ceník. Maximální výše úhrady za poskytnutou stravu je stanovena prováděcí vyhláškou č. 505/2006 Sb., ve znění pozdějších předpisů, zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách.

Ošetřovatelká a zdravotní péče

Ošetřovatelskou péči zajišťují registrované všeobecné sestry podle §115 odst. (1) písm. c) a ostatní péči, pracovníci v sociálních službách, dle § 116 zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách.  Ošetřovatelská péče je zajištěna 24 hodin denně. Veškerá péče je prováděna v souladu s ošetřovatelskými standardy.

Zdravotní péče je uživatelům poskytována v souladu s § 36 zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách, v platném znění. Péče je zajišťována smluvním praktickým lékařem pro dospělé a externími specializovanými lékaři. Právo uživatele na jiného než smluvního lékaře DS není dotčeno. Návštěvy u jiného než smluvního lékaře si zajišťuje uživatel sám ve spolupráci s rodinou.

Zájemce o pobytovou sociální službu Domu seniorů František může kdykoliv náš dům seniorů navštívit. Pro komentovanou prohlídku, informace o pobytové sociální službě a formuláři žádosti doporučujeme se předem domluvit na schůzce se sociální pracovnicí.
 

Mohlo by vás zajímat

top